Barcolana 2014 in EmergenSea

Na štartu 46. Barcolane (Trst 12.10.2014) se je pojavilo 1878 jadralcev, največ v zadnjih petih letih, s čimer je Barcolana prerasla v največjo enoštartno regato na Mediteranu. Tekmovanje je bilo zelo dramatično, najpogostejša izjava gledalcev je bila..."kakšno tekmovanje".

V zelo dramatičnem zaključku, brez vetra je ciljno ravnino že petič po vrsti prešla posadka Esimit Europa 2, v kateri sodeluje tudi poznani hrvaški jadralec Ivan Kljaković Gašpić.

V zaključku boja za prvo mesto med jadrnicami Jena No Borders Team, Tempus Fugit in Illyteca (Tutta Trieste) je posadka Esimit Europa 2, ki je sestavljena iz najboljših jadralcev iz 11ih evropskih držav na čelu z nemško jadralno legendo v vlogi skiperja, Jochenom Schumannom, uspela prva prečkati ciljno ravnino. Esimit Europa 2 je po 2 urah, 38 minutah in 38 sekundah odjadrala regato dolgo le 4 navtične milje in tako že petič zaporedoma osvojila regato Barcolana, to je bila njihova 34. osvojena regata od začetka njihovega delovanja v letu 2010. Drugo in tretje mesto je pripadlo jadrnicama Illyteca in Jena No Borders Team. Vloga EmergenSea ekipe je bila tudi to leto varnostno spremljanje regate in pomoč in podpora ekipi RAI, da je bilo mogoče uloviti najatraktivnejše dele. Tako se je posadka EmergenSea zelo pogosto tudi sama znašla v kadrih regate.

Ta spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje in funkcionalnosti. Več o tem