Barcolana 2014 i EmergenSea

Na startu 46. Barcolane ( Trst 12.10.2014 ) pojavilo se 1878 jedrilica, najviše u posljednjih 5 godina, čime je Barcolana prerasla u najveću jednostartnu regatu na Mediteranu. Sama utrka bila je vrlo dramatična, a najčešća izjava gledatelja bila je..."kakva utrka!"

U vrlo dramatičnoj završnici, gotovo bez vjetra (lagani povjetarac od 2 čv) ciljnu je ravninu po peti puta za redom prva prešla posada Esimit Europa 2, u kojoj sudjeluje i hrvatski poznati jedriličar Ivan Kljaković Gašpić.

U dramatičnoj završnici između jedrilica Jena No Borders Team, Tempus Fugit i Illyteca (Tutta Trieste), posada Esimit Europa 2 koja se sastoji od najboljih jedriličara iz 11 različitih europskih država na čelu s njemačkom jedriličarskom legendom u ulozi skipera, Jochenom Schumannom, uspjela je prva prijeći ciljnu ravninu. Esimit Europa 2  je nakon 2 sata, 38 minuta i 38 sekundi odjedrila regatu dugu samo četiri nautičke milje te tako i peti uzastopni put osvojila Barcolana regatu, odnosno 34. osvojenu regatu od svojeg početka u 2010.godini. Drugo i treće mjesto pripalo je jedrilicama Illyteca te Jena No Borders Team.

Uloga EmergenSea tima i ove je godine bila sigurnosna pratnja regate a pomoć i podrška RAI timu da na regati pohvata najatraktivnije kadrove nova je uloga koja nam je povjerena. Tako se i EmergenSea posada vrlo često i sama našla u kadrovima regate.